FK Železiarne Podbrezová – FC Rohožník (zostrih gólov + ohlasy)

V druhom kole sa zrodilo naše prvé víťazstvo novej sezóny, keď sme v Zelpo Arene zdolali nováčika FC Rohožník. Výsledok 2:1 síce vyzerá veľmi tesne, ale herná prevaha bola na našej strane a od vyššieho rozdielu skóre nás delili nepremenené šance.

Tých bolo v celom stretnutí dostatok, no väčšinou si Podbrezovčania vylámali zuby na výborne chytajúcom brankárovi Kolenovi, ktorý pokryl niekoľko tutoviek. Prekonal ho až po zmene strán hlavičkou z rohového kopu obranca Boris Godál: „Stretnutie hodnotím dobre. Sme spokojní, že sme konečne pocítili chuť víťazstva. Síce sme sa na góly narobili, ale šancí bolo veľa, čo je pozitívne. Dúfam, že zlepšíme efektivitu a budeme pokračovať v tom, čo sme začali,“ hovorí skúsený stopér. Po jeho zásahu zvýšil Jozef Špyrka na 2:0 a „rozdiel triedy“ mohol z pokutového kopu stanoviť práve Godál, lenže prekopol bránku. V závere síce Rohožník znížil, no bolo to až v nadstavenom čase, kedy neostávalo veľa času.

Tréner Roman Skuhravý bol so ziskom troch bodov spokojný, rovnako sa mu pozdávala aj hra, ktorá sa zlepšuje. V Zelpo Arene sme mali hernú prevahu: „Budem sa opakovať, ale ja viem, akou cestou ideme, viem, čo hráči prežívajú. Nie je to pre nich jednoduché, ešte po tej facke, ktorú sme si dali sami v Humennom. Som presvedčený, že naša hra je tam, kde má byť. Videl som tam energiu, obrovskú túžbu vyhrať. Čo sa týka futbalových vecí, tak zápas sme mali pod kontrolou. Vypracovali sme si dostatok gólových príležitostí, aby bol výsledok iný, ale my to berieme s pokorou. Vážim si to ako chlapci za stavu 2:0 kontrolovali hru. To, že v nadstavenom čase sme spravili zbytočný faul sú veci, o ktorých sa bavíme a na ktorých chceme pracovať. Obrovská pochvala pre hráčov a ideme ďalej. Pre nás tento zápas znamená to isté, čo stretnutie v Humennom,“ hodnotí český lodivod.

Proti Rohožníku videl pozitíva, ktoré chce ešte zlepšovať: „Nepremenených šancí síce bolo veľa, ale pozitívne je, že sme sa do nich dostali, pretože na tom pracujeme. Chlapci naozaj na tréningu makajú naplno. Nie je to tak, že lusknete prstami a vedome si budete vypracovávať šance. Verím, že na hre je vidieť to, čo chceme hrať. Bude to ešte chvíľu trvať. Máme pred sebou krásny zápas s Banskou Bystricou a chceme sa na to nachystať najlepšie ako vieme. Verím tomu, že znova urobíme krôčiku dopredu a budeme mať lepšiu výkonnosť ako dnes,“ dodal Skuhravý.


zdroj: zpfutbal.sk, foto: zpfutbal.sk

Zdielaj