Futbal: Domáca nadvláda Slovana pokračuje, Weiss: “Na Európu by to nestačilo”

Futbalisti bratislavského Slovana druhý rok po sebe kraľujú na domácej scéne. Po zisku majstrovského titulu vo Fortuna lige uspeli aj v stredajšom finále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2020/2021, v ktorom zdolali MŠK Žilina 2:1 po predĺžení, a prvýkrát v klubovej histórii sa radujú z domáceho double. Gro práce spravili hráči pod taktovkou Slovinca Darka Milaniča, ktorého v závere sezóny po viacerých výsledkových zakolísaniach nahradil na lavičke Vladimír Weiss starší.

      Od jeho príchodu na Tehelné pole získalo mužstvo v dvoch zápasoch dve trofeje, bývalý reprezentačný kormidelník Slovenska a Gruzínska si však nemieni pripisovať cudzie zásluhy. Potvrdil to už na tlačovej konferencii pred finále SP, keď požiadal novinárov, aby jeho meno neuvádzali do análov pri súčasných úspechoch Slovana. Pohárový triumf “belasých” sa nerodil ľahko, vylúčenie Jána Minárika síce zvýraznilo jeho prevahu v poli, no obetaví Žilinčania sa napriek tomu ujali vedenia. Na koni boli až do 61. minúty, keď vyrovnal Ezekiel Henty a poslal duel do predĺženia. V ňom bol spasiteľom Slovana trénerov syn Vladimír Weiss ml., ktorý premenil jedenástku nariadenú za ruku Jakuba Kiwiora.

      “Ťažký zápas z našej strany, začali sme tlakom, mali sme nejaké pološance. Po vylúčení sa hráči Žiliny ešte viac zomkli, dali fantastický gól a bojovali. Nám sa hralo proti desiatim ťažko. Našťastie sme v druhom polčase vyrovnali a v predĺžení z penalty strhli víťazstvo na našu stranu. Určite vieme a musíme hrať lepšie, takýto výkon by na Európu nestačil. Je tu veľa roboty, musíme sa viacerí zmeniť v myslení na ihrisku. Tento zápas bol o psychike, našťastie s naším víťazným koncom. Gratulujem hráčom a klubu k ďalšej trofeji,” povedal Vladimír Weiss st.

      Kouč Slovana dopraje hráčom menšie oslavy, hoci ich ešte čaká v sobotu záverečný ligový súboj s Trenčínom spojený s odovzdávkou majstrovskej trofeje. “Hráčom som dnes povolil malú oslavu. Čo sa týka mňa, ja už niekoľko rokov vôbec neoslavujem. Dal som si sprchu a tým zo mňa opadol zápasový stres. Vyhrali sme, hráči splnili cieľ a získali double, ale ja už sa pripravujem na ďalšiu robotu. Zodpovednosť je veľká, Slovan je klub s veľkou históriou. Musíme pridať vo všetkých sférach,” myslí už na najbližšie dni a týždne.

      Weiss st. vyzdvihol výkon súpera, mladé žilinské mužstvo na neho urobilo sympatický dojem: “Bol som v ich šatni. Pogratuloval som hráčom, podal im ruky. Páčilo sa mi, že tam z ich strany boli emócie a dokonca slzy po zápase. Sú to mladí hráči a na budúci rok budú ešte lepší. O to viac to budeme mať ťažšie. Je tu aj Trnava, Dunajská Streda, čaká nás veľa práce,” dodal Weiss st.


foto: skslovan.com

Zdielaj