Futbal-SP: Weiss pred finále: “Máme skúsenosti, Žilinčania motiváciu”

Futbalisti Slovana Bratislava majú príležitosť prvýkrát v klubovej histórii obhájiť double. Chýba im k tomu spraviť posledný krok – uspieť v stredajšom finále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2020/2021 proti MŠK Žilina. Tréner “belasých” Vladimír Weiss st. si však uvedomuje zradnosť finálového duelu a sám je zvedavý, ako sa jeho mužstvo popasuje s rolou favorita.

      “Uvidíme sami, či sme schopní potvrdiť rolu favorita. Sme skúsenejší ako žilinskí chlapci, hráme doma, ale je to finále pohára, stať sa môže všeličo. Žilinčania na mňa spravili dojem, videl som ich hrať počas uplynulého víkendu v Trnave, aj keď šetrili niektoré opory na pohárové finále. Mužstvo súpera ale má svoju tvár. Trošku sme s kolegom-trénerom Pavlom Staňom pred dnešným tréningom zaspomínali na naše spoločné časy v Petržalke. Je to mladý začínajúci tréner, z môjho pohľadu z neho môže vyrásť dobrý kouč. Čo sa týka našich ambícií, Žiliny sa nebojíme, ale máme rešpekt. Chceme vyhrať, pretože každý titul sa počíta. Chcem dať šancu viacerým hráčom, nech sa ukážu, preto nejaké zmeny v zostave budú. Verím, že to bude dobrý zápas a padne veľa gólov. Žilina hrá ofenzívny futbal, určite o ne nebude núdza,” povedal kormidelník Slovana.


     Pavol Staňo bol jeho zverenec v Artmedii Petržalka v sezóne 2005/2006, v ktorej to klub spoza pravého brehu Dunaja dotiahol senzačne do skupinovej fázy Ligy majstrov, no už v prvom predkole mal proti Kairatu Almaty namále. Práve gól Staňa v závere predĺženia proti kazašskému šampiónovi rozhodol o výhre 4:1 a naštartoval Artmediu za spanilou jazdou: “Paľo Staňo mi zmenil život tým, že dal gól v nadstavenom čase v Senci proti Kairatu. Bol to jeho zlatý gól a zmenil celú históriu Artmedie, ale aj hráčov a nás trénerov. Pred tréningom sme spolu zaspomínali aj na tieto časy, bol to príjemný rozhovor,” pokračoval Weiss.

      Kapitán Slovana Vasil Božikov verí, že po zisku titulu privedie tím aj k triumfu v národnom pohári. “Atmosféra v mužstve je dobrá. Finále sa nehrá každý deň, všetci sa tešíme, že môžeme ukázať naše kvality v takomto dôležitom zápase. Vieme, že hráme proti mladému a kvalitnému tímu. Veríme však, že budeme zajtra úspešní. Finále je vždy špeciálne. Žilinčania majú motivovaných hráčov, ale my sa koncentrujeme na seba a na to, aby sme splnili pokyny trénera,” poznamenal bulharský stopér.

      Finálový duel povedie ako hlavný rozhodca Peter Kráľovič, v priamom prenose ho od 18.00 h odvysiela RTVS na Dvojke. V prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach nasleduje predĺženie 2×15 minút. Pokiaľ zostane stav nerozhodný, určí víťaza rozstrel z 11 m.


foto: skslovan.com

Zdielaj