Futbalové zväzy stanovili termín reštartu súťaží, čakajú na povolenie od štátu

Ak to pandemická situácia dovolí, nižšie futbalové súťaže sa znova rozbehnú 22. resp. 23 mája. Návrh je na úrovni regionálneho a oblastných futbalových zväzov schválený, čaká sa “už len” na zelenú od štátu a uvoľnenie reštrikcií. Na určenie postupujúceho a zostupujúceho bude napokon stačiť dohrať polovicu súťaže.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že by mala byť odohraná nadpolovičná väčšina zápasov. Finálna úprava noriem však hovorí, že stačí skompletizovať jesennú časť. Súťaže majú podľa nariadenia skončiť do 30. júna, vo výnimočnom prípade by sa dohrávali niektoré rozhodujúce zápasy v úvodných júlových dňoch.

Oblastný futbalový zväz Trnava, ktorý riadi súťaže od 6. ligy nižšie, plánuje v úvodný hrací víkend viaceré dohrávky odložených stretnutí z už odohraných kôl. Okrem toho sa bude hrať aj Bestrent Cup. O týždeň neskôr sa bude pokračovať neodohraným jesenným programom, spustia sa tiež mládežnícke súťaže. Ak sa stihne dohrať jesenná časť, bude možné určite postupujúceho a vypadávajúceho zo súťaže. 

ObFZ Trnava tento rok zrušil barážové stretnutia, ktoré sa hrali medzi tímami, ktoré skončili na druhom mieste v 7. lige A a 7. lige B a následne víťaz hral s predposledným zo šiestej ligy o účasť v tejto súťaži. “Šport je pre fyzickú zdatnosť národa mimoriadne dôležité. Obávam sa, že výpadok pohybových aktivít v čase pandémie sa môže nepriaznivo ukázať na nárastu iných chorôb v populácii o niekoľko rokov neskôr. Verím, že sa bude prihliadať aj na tieto súvislosti a čoskoro bude umožnené opäť súťažne športovať,” dodal Hracho.

Známy už je aj termín, kedy začne nová sezóna. V oblasti aj v kraji to bude víkend 7. – 8. augusta 2021. Týždeň pred tým sa bude hrať v oblasti úvodné kolo Bestrent Cup-u a v regióne Slovnaft Cup-u.


Zdroj: trnavskyhlas.sk, Foto: Ján Král

Zdielaj