Hviezda Spartaku Trnava sa vracia do malého Ríma

Z Trnavy odchádzal ako jeden z najlepších hráčov Fortuna ligy, ak nie najlepší. Fanúšikov si získal svojimi technickými finesami i peknou, ofenzívnou hrou. Andelom by rád pomohol aj v nasledujúcich dvoch rokoch. Do Trnavy sa vracia Ján Vlasko.

V drese Zaglebie Lubin odohral počas dvoch sezón 36 zápasov. Z presného zásahu sa neradoval, na tri asistoval. O jeho návrate do malého Ríma sa vedenie Spartaka snažilo už skôr. Vyšlo to až teraz, keď Jano rozviazal platný, ročný kontrakt s poľským klubom.

“Veľmi sa teším, že sme sa dohodli. Dvojročnú zmluvu podpíšem v pondelok. V Trnave je výborné futbalové prostredie, mám tu veľa priateľov. Navyše platí, čo som povedal už skôr, že ak sa raz na Slovensko vrátim, tak jedine do Trnavy. Samozrejme, mal som aj iné možnosti. Dúfam, že Spartaku pomôžem dobrými výkonmi k pozitívnym výsledkom nielen v tejto, ale i budúcej sezóne. Teším sa na prvý duel, verím, že by som mohol byť k dispozícií už proti Nitre,” uviedol s úsmevom Vlasko.

Dvadsaťsedemročný rodák z Bojníc trnavské prostredie dôverne pozná. Prichádza vystužiť červeno-čírnu ofenzívu, najmä post kreatívneho, podhrotového hráča.

“Sme veľmi radi, že sme jeho príchod dotiahli. Prichádza na post, ktorý sme potrebovali doplniť. Bude v známom prostredí, preto veríme, že nadviaže na výkony, ktoré predvádzal pred odchodom do zahraničia,” vyjadril sa generálny manažér Pavel Hoftych.

Ako dodal na záver, príchodmi Chudého, Slobodu a Vlaska Spartak skompletizoval káder pre jesennú časť. Prestupové obdobie sa končí šiesteho septembra. Bližšie informácie ako aj rozhovor s novou posilou Vám prinesieme v pondelok, krátko po podpise zmluvy.

Autor: spartak.sk, Foto: Lukáš Grinaj

Zdielaj