Káder, tréneri, príprava očami prezidenta FK Poprad

Prezident FK POPRAD, pán Roman Dvorčák nám pred úvodným duelom sezóny, ktorý odohráme v nedeľu v Seredi, poskytol vyjadrenia ku kádru, trénerom i k príprave. Následne prinášame zhodnotenie prípravy od trénera.

„Pred letnou prípravou káder opustili Lukáš Tóth, Szymek Gruca a Tomáš Peciar, ktorým skončili zmluvy. Na predčasnom ukončení spolupráce sme sa dohodli s Miroslavom Poliačekom. Rudolf Bilas sa rozhodol uprednostniť skúšku v Poľsku pred pôsobením v našom klube. Týchto hráčov sme chceli nahradiť dynamickými a technicky vybavenými hráčmi. Do kádra tak pribudli Denis Jančo (AS Trenčín), Michal Horodník (Partizán Bardejov), Daniel Dubec (Spartak Trnava), Lukáš Urbanič (dorast FK Poprad), Vlad Apostoliuk (dorast FK Poprad), Tomáš Gajan (juniorka FK Poprad) a Štefan Holiš (Spartak Myjava). S výnimkou Štefana Holiša sú to všetko hráči vo veku 19 a 20 rokov. Počas letnej prípravy sa k nám pripojil aj slovenský reprezentant Kamil Kopúnek. Napriek našej enormnej snahe nám z kádra definitívne vypadol útočník Jakub Šašinka, ktorý ostáva v Baníku Ostrava.“

„Keďže súťažný poriadok v druhej lige bude od nastávajúcej sezóny vyžadovať na mieste hlavného trénera druholigového tímu človeka s trénerskou licenciou EURO PRO, došlo v rámci realizačného tímu k zmene. Hlavným trénerom sa stal Jaroslav Belejčák, jeho asistentmi sú Stanislav Šesták a Mikuláš Dvorožňák. Trénerom brankárov zostáva Martin Lipčák. Do realizačného tímu pribudol kondičný tréner Tomáš Kolofík. Vedúcim mužstva zostáva aj naďalej Ján Mlynár, lekárom Jaroslav Južanin a masérom Dárius Kolodzej.

autor: fkpoprad.sk
foto: fkpoprad.sk

Zdielaj