Komentár: Sú Slováci iba fanúšikmi úspechu?

Už dlhodobo sa zamýšľam, aký sme národ. Sme hrdý, sme pyšný, sme bojovný, sme…. sme všetko, ale iba kým sa darí. Nejde iba o reprezentáciu, stačí sa pozrieť na našu ligu. Keď ste v čele, nosia Vás na rukách, keď prehrávate, za tie vulgarizmy by sa nehanbil nejeden asociál.

Nehovoriac o tom, že vždy niekto musí byť posledný a vždy musí niekto prehrať. Čiže by sme mali stále len niekomu nadávať, za to že si dovolil prehrať? Popravde sa to aj deje v každom ligovom zápase, keď si čítam komentáre pod prehratým zápasom.

Bohužiaľ toto je pravé zrkadlo nás, hrdých Slovákov. Je to škoda, lebo sa jedná o šport, kde sú prehry bežné. Na tom to je postavené. Nadávaš na trénera? Prečo si neurobíš licenciu a nejdeš sa pokúsiť ty trénovať a dokázať všetkým že si mal pravdu a všetci okrem teba sú neschopní?

Niekedy by som sa išiel pozrieť na všetkých internetových kritikov, k nim do práce, či im niekto vulgárne nadáva pri ich práci. Či ich tiež niekto denne osočuje cez internet a či naozaj podávajú každý deň 120% výkon a nikdy sa neuliali a pod. Mali by sa zamyslieť títo anonymní ľudia. Kým nejde o život, nejde o nič.

Názory typu, na čo som si kúpil lístok mohol som tie peniaze radšej prepiť. Aj takéto komentáre sa objavujú od našich ‘fanúšikov’. Krásny futbalový večer, keď k nám pricestujú hviezdy ako Modrič. Samozrejme frustrácia z prehry je normálna, ale odtiaľ potiaľ.

My Slováci sa proste sťažujeme na hráčov, trénerov, politikov, prezidentov, primátorov, vedúcich, šéfov, podnikateľov, lekárov, učiteľov, proste úplne na všetkých, ale zabudli sme sa v prvom rade pozrieť na seba a čo sme my urobili pre zlepšenie danej situácie. Kritizovať vie každý…

Verím že toto je výplod iba internetu, kde vládne anonymita a moc kritizovať všetkých a všetko (okrem seba samozrejme). Verím že tých normálnych je stále viac a futbalové večere ako ten včerajší si užijeme kľudne opäť s dúfaním v lepší výkon a výsledok pre Slovensko.

Vybrali sme zopár komentárov, ale museli sme hľadať dlho, aby boli aspoň ako tak na zverejnenie.

Nájdu sa aj iní chvalabohu
Zdielaj
DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur