Lokomotíva Košice posilnila o kapitána z konkurenčného tímu

Lokomotíva Košice naďalej zbrojí. V stredu sa vedenie klubu dohodlo na spolupráci s defenzívnym stredopoliarom Františkom Vancákom. Dvadsaťtriročný záložník bol v ostatnej sezóne kapitánom konkurenčného FC VSS Košice, s ktorým získal druholigový titul. Teraz sa o podobný úspech pobije v modro-bielych farbách.

Ako sa zrodil tvoj prestupy do Loky?
František Vancák: “V poslednej dobe som prežíval trochu nervóznejšie obdobie, nevedel som, čo bude ďalej. Čakal som, ako sa vyvinú veci v FC VSS. Nakoniec klub zanikol, bolo to smutné obdobie. Ale musel som ísť ďalej. S trénerom Rusnákom som komunikoval už od chvíle, keď VSS v polovici júna prvýkrát vyhlásilo zánik. Ozvali sa mi aj iné kluby, no záujem zo strany Lokomotívy a trénera bol najserióznejší. Poznám v tíme viacero chalanov, Loky má ambície hrať o najvyššie priečky, čo mne vyhovuje. Preto som sa rozhodol prijať túto ponuku.”

V hre boli údajne aj prvoligové Michalovce. Nelákalo ťa vyskúšať si najvyššiu súťaž?
“Samozrejme, prvá liga ma lákala, no nakoniec som sa radšej rozhodol pre túto alternatívu. Som Košičan, chcem pomôcť Lokomotíve. Verím, že čo najskôr začnem hrávať a spolu sa pokúsime o to, čo sa nám podarilo v minulej sezóne s VSS.”

Neobávaš sa negatívnych reakcií zo strany fanúšikov FC VSS?
“Myslím si, že momentálne už každý pochopil, že v Košiciach je už len jeden klub. Už to nie je o rivalite, ale o tom, že chceme zostať doma a pomôcť Lokomotíve. Lokomotíva prišla s ponukou, dohodli sme sa. Po zániku VSS to už nevnímam ako rivalitu.”

Vo VSS si bol kapitán, v Loky začneš prakticky od nuly. Navyše, na tvojom poste je azda najväčšia konkurencia. S akým cieľom prichádzaš do klubu?
“Je pravda, že na mojom poste je veľa hráčov, no to je pre mňa len motivácia navyše, aby som sa prebojoval do základnej zostavy a aby som čo najčastejšie hrával. Verím, že práve konkurencia v mužstve ma posunie ďalej. Trénerovi chcem dokázať, že patrím do základu. Mojím cieľom je odohrať čo najviac zápasov, pomôcť mužstvu, aby mala Lokomotíva na konte čo najviac bodov.”

Si fyzicky pripravený už na sobotňajší zápas v Poprade?
“S VSS sme neabsolvovali letnú prípravu, no manažér klubu pán Lesniak mi umožnil trénovať vo Vyšnom Opátskom. Chcel som byť s mužstvom, predsa len, individuálne trénovanie je aj psychicky náročnejšie. Bol som teda v tréningovom zaťažení, nejaké základy mám, nie som úplne nepripravený. Samozrejme, potrebujem sa zžiť s mužstvom. Verím, že to bude čím skôr. Tréner rozhodne, kedy ma nasadí do hry. On na tréningu uvidí, či môžem hrať od začiatku, alebo začnem na lavičke.”

Tešíš sa, že po dlhých mesiacoch neistoty sa budeš môcť naplno venovať len futbalu?
“Presne tak. Rozprával som sa s chlapcami a viem, že v Lokomotíve všetko funguje, či už po finančnej, alebo športovej stránke. Tréner Rusnák je výborný kouč, prišiel Róbert Jano st., ktorý je výborný manažér. Klub má ambície do budúcna. Teším sa, že nebudem musieť riešiť finančné záležitosti. Po psychickej stránke to pre mňa bude určite lepšie obdobie.”

autor: fclokomotiva.sk
foto: kosice.korzar.sme.sk

Zdielaj
DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur