MFK Zemplín Michalovce od utorka aj s Božokom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce majú za sebou prvý prípravný duel. Na pôde maďarského prvoligistu DVSC Debrecen prehrali 1:3, keď ich jediný presný zásah zaznamenal po hodine hry Stanislav Danko. Michalovčanom chýbalo viacero hráčov (Turík, Kira, Bragin), káder prejde v nasledujúcich dňoch zmenami.

Akútna brankárska otázka: Michalovský lodivod skúšal v Debrecene viacerých nových hráčov, hlavne z dorastu a takisto aj Ukrajinca Ostapa Grosa, ktorý naposledy pôsobil v piatoligových Močaranoch. „Sme stále v hľadaní optimálneho zloženia kádra. Taký bude aj nasledujúci týždeň, kedy prídu na skúšku ďalší hráči. V ďalších týždňoch sa už budeme sústrediť na herný prejav a jeho ladenie,“ podotkol Anton Šoltis, ktorému robí starosti zranenie brankára Kiru.

Matúš Kira bude chvíľu kvôli výronu pauzovať: Ten si na tréningu privodil silnejší výron a k dispozícii tak boli iba skúšaní golmani Lukáš Urminský (naposledy pôsobil v Myjave) a rodák z Vranova nad Topľou Denis Barát. „Vyriešenie otázky brankárskeho postu sa pre nás v týchto dňoch stáva prioritným. Tak Urminského, ako aj Baráta chceme sledovať aj v najbližších dňoch. Mysleli sme si, že pri brankárovi máme čas, no život prináša aj takéto situácie. Kira sa zranil a pri takýchto zraneniach sa ešte teraz nedá povedať, koľko bude hráč pauzovať. U neho je momentálne predpoklad dvoch až troch týždňov pauzy. Brankársku otázku chceme vyriešiť v najbližších dňoch,“ dodáva k aktuálnemu problému michalovský kormidelník, ktorého zverenci najbližší týždeň odohrajú až dva zápasy. Vo štvrtok v Užhorode odohrajú duel proti Volynu Luck, no a v sobotu sa ešte pred odchodom na sústredenie do Uherského Brodu predstavia v Bardejove.

V prvom prípravnom stretnutí chýbali viacerí legionári. Rus Vladislav Bragin sa do tréningového procesu zapojil iba v piatok, na stredu je naplánovaný príchod hráčov z gréckeho PAOK Solún. Je však otázne, v akom počte prídu, keďže sa v kuloároch povráva, že defenzívny univerzál Qose je jednou nohou v Ružomberku. „Určite prídu Dimitriadis s Kushtom, uvidíme, či príde aj Qose. Hovorí sa o záujme Ružomberka, uvidíme teda, či sa zapojí aj on. Spolu s nimi by mali prísť na skúšku aj ďalší dvaja hráči z tohto klubu a takisto jeden španielsky stopér. Naďalej hľadáme hráča na post útočníka,“ zdôrazňuje Anton Šoltis, ktorý by mal od utorka v tréningovom procese privítať aj Miroslava Božoka. „S Mirom sme preddohodnutí, takže, keď nezmení názor, mal by sa k nám pripojiť.“

zdroj: novinyzemplina.sk, Peter Brendza
zdroj foto: novinyzemplina.sk

Zdielaj