Michalovce budujú káder na svoju tretiu sezónu vo Fortuna lige.

Ako prebieha tvorba michalovského kádra pre blížiacim sa novým ročníkom?
Do prípravy sme zapojili viacerých dorastencov, o ktorých kvalite vieme a myslíme si, že na nich čaká zaujímavá budúcnosť. Čo sa týka posíl, okrem už avizovaného navrátilca Sverčinského a Božoka, ktorý však ešte nie je podpísaný, sa pokúsime zlanáriť skúseného útočníka a brankára, prípadne vystužiť stopérsky post.

Je brankárska otázka po odchode Patrika Maceja do Dunajskej Stredy akútna?

Máme Matúša Kiru, takisto Dmitra Prysiazniuka, takže kvalita tu je. Uvidíme, čo sa nám podarí, ale ak má niekto prísť, nech je minimálne na Kirovej úrovni, aby zvýšil konkurenciu a nech sa navzájom ťahajú.

Po odchode Martina Rašku takisto do DAC sa novým trénerom brankárov stal Marek Rodák. Išlo o váš výber?

Oslovili sme viacero adeptov, ale nie je tajomstvom, že sa s Marekom dobre poznáme. Bola asi zhoda náhod, že sa pred pár dňami nedohodol v Ružomberku, a tak sme sa stretli a využili šancu získať ho. Pracuje pre seniorské mužstvo aj pre mládež a verím, že pre nás bude veľkým prínosom.Hovorili ste aj o posilnení ofenzívy, v ktorej sa predstavia aj talentovaní mladíci Antonov a Bragin. Uvidíme ich v novej sezóne na ihrisku častejšie?
To je otázka času, ale majú nesporný talent a ak ho budú zveľaďovať, čaká na nich pekná budúcnosť. My chceme, aby naši mladí hráči cítili, že o nich je v klube záujem a že majú šancu nahliadnuť aj do A-mužstva. Je už iba na nich, ako sa svojej šance chopia.

Najdiskutovanejšou otázkou posledných dní je kauza VSS Košice. Zasiahla aj vás ako rodeného Košičana?
Nie je mi to veru jedno, ako Košičana ma to všetko mrzí dvojnásobne, hoci som vyrastal v konkurenčnej Lokomotíve. Nerád by som sa však vyjadroval detailne, predsa len do toho až tak nevidím. Jedno je však jasné, aktuálna situácia nevplýva pozitívne na futbalové dianie a to je škoda, lebo Košice si ligu stopercentne zaslúžia. Bol by som rád, keby v nej pôsobili.

Médiami prebehla aj informácia o dostupnosti košických hráčov, ktorí by mali byť voľní. Sledujete ich?
Áno, ale nielen my, dokonca niektorí sú už preddohodnutí s inými klubmi. Ak budú naozaj voľní, určite sa o nich pokúsime, vykupovať však nikoho nemôžeme, pretože filozofia nášho klubu je nastavená inak.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK a www.fortunaliga.sk

Zdielaj