Nitra definitívne nováčikom Fortuna ligy

Najvyššia slovenská súťaž spoznala v stredu 21. júna definitívneho nováčika pre ročník 2016/2017. Po problémoch, ktoré nedokázal odstrániť víťaz 2. ligy FC VSS Košice, sa do Fortuna ligy pozrie druhý tím druholigovej tabuľky FC Nitra.

Pod Zobor sa tak vráti prvoligový futbal po troch rokoch. „Prezídium Únie ligových klubov na svojom stredajšom rokovaní v zmysle súťažného poriadku jednomyseľným hlasovaním odsúhlasilo zaradenie FC Nitra do Fortuna ligy. Vychádzali sme zo správy Licenčnej komisie Slovenského futbalového zväzu, ktorá odporučila zaradiť do Fortuna ligy FC Nitra ako druhé mužstvo konečnej tabuľky II. ligy, keďže víťaz tejto súťaže FC VSS Košice podmienky skráteného licenčného konania nesplnil,“ konštatoval prezident ÚLK Ivan Kozák prostredníctvom oficiálneho ligového portálu fortunaliga.sk.

Nováčika tradične čaká hneď na začiatku krst ohňom, v úvodnom kole nového súťažného ročníka sa totiž stretne s úradujúcim majstrom zo Žiliny. Dovtedy však ešte budú musieť Nitrania zrealizovať úpravy, aby mohli hrať domáce ligové zápasy na domovskom stánku. Ten už prebehol kontrolou zväzovej komisie. „FC Nitra má termín na odstránenie nedostatkov do 13. júla. Predseda predstavenstva klubu Marián Valenta nás zároveň informoval, že Nitra požiada o výnimku z licenčnej smernice na vyhrievaný trávnik s tým, že jeho rekonštrukcia by sa mohla začať už v priebehu jesennej časti sezóny. V takom prípade by Nitra odohrala niekoľko domácich stretnutí v náhradnom dejisku v Zlatých Moravciach, ale na jar by už mala k dispozícii štadión spĺňajúci všetky základné kritériá pre Fortuna ligu,“ povedal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

zdroj: profutbal.sk
zdroj foto: Tomáš Lubelec

Zdielaj