Nový tréner chce pozdvihnúť Sereď o úroveň vyššie

Posledné dni a týždne priniesli veľké zmeny v seredskej futbalovej kuchyni. Mužstvo povedie úplne iný realizačný tím ako v minulej úspešnej nováčikovskej sezóne. Majitelia klubu sa nedohodli na ďalšej spolupráci s Petrom Lérantom a už predtým bolo známe, že pre odchod sa rozhodol hlavný tréner Karel Stromšík.

Novým hlavným trénerom sa stal Slavče Vojneski zo Severného Macedónska, ktorý si prinesie aj asistentov. Brankárom sa bude venovať Roland Praj.
Štyridsaťpäťročný Vojneski v doterajšej trénerskej kariére pôsobil v Metalurgu Skopje, neskôr ako tréner mládežníckych reprezentácií Severného Macedónska a v rokoch 2004 – 2009 ako asistent seniorskej reprezentácie. V poslednom období pôsobil ako asistent trénera v tureckých prvoligových kluboch.

S novým trénerom ŠKF iClinic Sereď sme sa rozprávali počas víkendu.

Ako sa zrodil váš príchod do Serede?
Proces trval viac ako mesiac, komunikáciu viedli moji manažéri. Prišiel som do Serede na stretnutie s ľuďmi z klubu a potom to už všetko išlo veľmi rýchlo.

Mali ste nejaké informácie o slovenskej lige? Čo vás presvedčilo, aby ste prišli?
Mám informácie o slovenskej lige, niektoré zápasy som videl v televízii. Niečo som vedel aj o Seredi, ale nie tak veľa, pokým som sem neprišiel. Som zvyknutý bojovať a zistil som, že klub má dobrú víziu do budúcnosti, takže to rozhodlo.

Čo môžete povedať o klube po prvých dňoch?
Videl som mužstvo Serede predtým v dvoch zápasoch. Hráči tvoria veľkú rodinu, ale zároveň musíme na ihrisku doladiť veľa vecí a máme dosť málo času pred prvým ligovým zápasom. Klub funguje štandardne, pokúsime sa spolu pozdvihnúť ho o úroveň vyššie.

Koľko nových hráčov by ste chceli priniesť do tímu? Na ktoré pozície?
Snažíme sa priniesť päť až šesť hráčov, aby sme zvýšili konkurenciu na každej pozícii v tíme.

Prinesiete si do Serede aj asistentov?
Mojím prvým asistentom bude Bobi Stojkoski, bude po celý čas po mojom boku. Je tu aj Iljami Halimi, ktorý bude robiť skauting hráčov a mužstiev. Očakávam, že sa k nám pridá aj môj fitnes tréner, to bude známe v krátkom čase.

Chceli by ste nadviazať na štýl hry Serede? Aké sú vaše očakávania?
Mám programy, kde si môžem pozrieť všetky zápasy Serede z minulej sezóny. Budeme sa snažiť zmeniť niektoré veci, ale to, čo fungovalo, budeme chcieť ponechať.

zdroj: Martin Kilian (mynitra.sme.sk), foto: Štefan Hubinák

Zdielaj
DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur