Príprava: MŠK Žilina – AS Trenčín 3:6 (2:4)

Góly: 29. Hlohovský, 38. Otubanjo, 58. Jánošík – 9. Kleščík (pok. kop), 22. Paur, 32. Mance, 42. Beridze, 67. Lawrence, 88. Čatakovič, rozhodoval Očenáš

Zostava MŠK: Mandous – Šušolík (57. Herrera), Králik, Hancko, Vallo – Mráz (46. Cociuc), Diaz (72. Klec), Škvarka (C) (67. Michlík) – Jánošík (88. Gerebenits), Otubanjo (46. Sheidaev), Hlohovský (46. Jankauskas)

Zostava Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Keston – Paur, Zubairu, Ubbink (77. M. Klooster) – Kvocera (60. Gong), Mance, Beridze (67. Čatakovič)

Prvý prípravný duel nového ročníka odštartovali šošoni opäť v domácom prostredí a znova s rovnakým súperom ako pred rokom. Tréner Adrián Guľa dal dôveru na krajoch obrany mladým odchovancom MŠK.

Úvod začal s Trenčínom už tradične útočnými výpadmi oboch tímov. Prvú tutovku mal na kopačke kapitán Michal Škvarka po chybe Zubairu, no zoči-voči Šemrincovi volil prihrávku na Otubanja. Rukavice mal v pohotovosti aj Aleš Mandous v našej bráne, ktorý výborne vyrazil strelu Beridzeho. V 9. minúte sa už skóre menilo, Beridze si šikovne vypýtal pohybom penaltu, ktorú bez problémov premenil Kleščík. Pred ďalším gólom však výborne zachránil Manďák, keď vychytal unikajúceho Paura. Odpovedať mohli šošoni po centri Šušolíka, ktorý pristál na nohe Sama Mráza, ktorý z päťky prestrelil bránu. V 22. minúte udreli hostia z nenápadného centra Ubinka, na ktorý si ideálne nabehol Paur a poslal Trenčanov do dvojgólového vedenia. Prečo bol Filip Hlohovský najlepším strelcom dokumentovala 29. minúta, keď si potiahol loptu na hranicu šestnástky a krásnym obstrelom znížil – 1:2. Hosťom o necelé tri minúty vyšiel rýchly brejk, ktorý presnou prízemnou strelou zakončil Mance a opäť so svojím tímom odskočil na rozdiel dvoch gólov. S tým sa nechceli pochopiteľne zmieriť šošoni, Mišo Škvarka si výborne prebral loptu do šestnástky a spätným centrom našiel osamoteného Yusufa Otubanja, ktorý sa nepomýlil – 2:3. Gólové hody prvej štyridsaťpäťminútovky zakončil Beridze, ktorý si zasekol obrancu a k vzdialenejšej tyči prekonal Mandousa po štvrtýkrát.

Druhý polčas odštartoval dobrou strelou Mišo Škvarka, no nemieril do priestoru brány. Aj ďalšiu ranu vypálil náš kapitán, tentoraz smerovala medzi tri žrde, no chýbala jej razancia. Mišo bol aj pri zrode akcii z 58. minúty, keď vysunul Eligijusa Jankauskasa, ten z čiary našiel Lukáša Jánošíka, ktorý znížil na 3:4. Trenčania však opäť odskočili v 67. minúte, keď po rohu vyskočil najvyššie Lawrence a znova prinavrátil Trenčanom dvojgólové vedenie. Žltozelení sa snažili priblížiť súperovi, no výpad Jankauskasa neskončil gólom. V bláznivom prvom prípravnom zápase sa ešte v záverečných minútach musel obracať Aleš Mandous, ktorý napokon nestačil na strelu Čatakoviča. Ten uzavrel konečné skóre zápasu, v ktorom videli diváci na Štadióne MŠK dokopy deväť gólov.

HLASY PO ZÁPASE:

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina: “Vedeli sme, prečo hľadáme konfrontáciu s Trenčínom, naplno sa to potvrdilo v samotnom zápase. Napriek konečnému výsledku, to splnilo účel. Pozitívom bol gól Yusufa Otubanja po dlhom čase, takmer všetci hráči mohli na vlastnej koži zažiť, že medzi druhou a najvyššou súťažou je podstatný rozdiel. Hralo sa vo vysokej intenzite, rýchlom tempe. Aj keď to skončilo z nášho pohľadu negatívne, pre hráčov je to pozitívna skúsenosť. Lepšie raz zažiť ako desaťkrát počuť a mudrovať. Najväčším negatívom bola určite kompaktnosť defenzívnej línie. Vedeli sme, že to môže byť roztrhané. Museli sme hrať v tomto riziku, osem chlapcov máme preč, preto dostali priestor ďalší.”

Kristián Vallo, obranca MŠK Žilina: “Zápas mal naozaj vysoké tempo, v horúčave sa hralo hore-dole. Z našej strany to nebolo ideálne, chýbala nám finálna fáza hry a presnosť v okolí šestnástky súpera. V obrane to musí byť podstatne lepšie, nekoncentrovali sme sa dobre, nepreberali sme si hráčov. Je to príprava, no musíme sa z toho poučiť.”