Šamorín vystriedal 12 hráčov, urobili dobre? Teraz Vám ich predstavíme

Počas letnej prestávky zažil káder ŠTK Šamorín poriadny prievan. Odišlo dvanásť hráčov, do klubu prišlo rovnako dvanásť hráčov, ktorí môžu byť pre našich fanúšikov neznámou, preto si ich priblížime.

Dalibor Rožník (29) – Brankár, ktorý prichádza do Šamorína, aby zabojoval o post jednotky s Jurajom Hajdúchom. Odchovanec AS Trenčín, ktorý má za sebou pôsobenie v druhej najvyššej českej súťaži. V uplynulej sezóne bol oporou KFC Komárno, ktorému pomohol k postupu.

Breno Santos (21) – V roku 2015 sa v rámci tímu Fluminense U20 stal majstrom Brazílie spolu s hráčmi ako Peu, Luiz Fernando či Matheus Pato. Ide o rýchleho, ofenzívne zameraného pravého krídelného obrancu čí krídelníka. Má dobrú strelu, ktorú vie využiť aj pri priamych kopoch.

Marián Štrbák (31) – Skúsený pravonohý stopér prišiel do Šamorína z konkurenčného Komárna, kde v minulej sezóne patril do základnej zostavy. Má za sebou pôsobenie v druhej najvyššej českej súťaži, kde vystriedal dresy Ústí, Opavy či Táborska. Vyskúšal si aj fortunaligový angažmán v Zlatých Moravciach či Senici.

Vladimír Fujak (24) – Odchovanec MŠK Žilina je šikovným ľavonohým futbalistom, ktorý je odchovaným krídelníkom, ale je využiteľný aj na ľavom kraji obrany, kde si dokáže plniť aj defenzívne úlohy. V minulej sezóne pôsobil v Banskej Bystrici, kde si dokončil vysokoškolské štúdium. Do Šamorína prichádza na ročné hosťovanie.

Gabriel Silveira (18) – Ešte len 18-ročný Brazílčan v ŠTK bude pôsobiť v A tíme i v šamorínskom staršom doraste. Jeho najsilnejší post je pravý obranca, avšak hráva i v zálohe. Pre brazílskeho mladíka je to prvé pôsobenie mimo Fluminense.

Nascimento (18) – Osemnáste narodeniny oslávil len na začiatku júla, no v príprave svojimi výkonmi zaujal a mal by bojovať v prvom tíme ŠTK o miesto v základnej zostave. Stredný záložník s výbornou ľavou nohou a vyspelým videním hry je považovaný za jedného z najtalentovanejších hráčov Fluminense ročníka 1999.

Igor Juliao (22) – Už ako 17-ročný debutoval v prvom tíme Fluminense na poste pravého obrancu, v sezóne, v ktorej Trikolóra získala brazílsky titul. V ďalšej sezóne už absolvoval v prvom tíme 20 súťažných zápasov a o rok sa posunul do americkej MLS, kde sa s 24 štartami stal nováčikom roka Sportingu Kansas City. Po dvoch rokoc h späť v Brazílii sa na začiatku tohto roku vrátil do Kansas City, keď sa však naskytla možnosť, dohodol sa na príchode do ŠTK, kde by v strede zálohy mal patriť medzi opory tímu.

Fernando Neto (24) – Podobne ako jeho krajan, aj Fernando si svoj debut vo Fluminense odbil v roku 2012. Sezónu 2013-2014 strávil na hosťovaní v tíme prvej portugalskej ligy Paços Ferreira. Ľavonohý futbalista, nastupujúci v pozícii ofenzívneho stredopoliara, prípadne na ľavej strane formácie, do Šamorína prichádza po hosťovaniach v Macaé a Vila Nova.

Šimon Šmehyl (23) – Nitriansky odchovanec reprezentoval Slovensko vo všetkých kategóriách až do U19, kde sa predstavil ešte v roku 2013. Po pôsobení v Nitre sa tento krídelník presunul do prvoligovej Senice, nasledovala rovnako prvoligová Myjava. Po problémoch Myjavy sa predstavil v drese Banskej Bystrice, v Šamoríne chce však opäť hrať o prvoligovú príslušnosť.

Roman Sabler (21) – Dobre stavaný útočník prešiel slovenskou reprezentáciou do 19 a 21 rokov. Už ako 19-ročný hrával v drese Dunajskej Stredy najvyššiu slovenskú súťaž. Po hosťovaniach v Podbrezovej a Myjave, aj do Šamorína prichádza na ročné hosťovanie.

Matheus Pato (22) –Aj Matheus Pato bol súčasťou majstrovského tímu Fluminense U20 v roku 2015. Šamorínski priaznivci si ho môžu pamätať z minulej sezóny, v ktorej na jeseň pôsobil v ŠTK. Po jarnej anabáze naspäť v Brazílii prichádza na hrot šamorínskeho útoku, kde by mal svojou pohyblivosťou a technikou pomôcť ŠTK strieľať góly.

Schutz (18) – Fyzicky vyspelý útočník je typickým predátorom šestnástkového územia, kde si svojim výborným výberom miesta dokáže vytvoriť šance. Odchovanec Fluminense vďaka svojmu veku môže pomôcť aj staršiemu dorastu, je však pripravený bojovať aj o miesto v prvom tíme.

autor: stksamorin.sk
foto: stksamorin.sk

Zdielaj
DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur