Slovan získal ďalšiu posilu s medzinárodnými a reprezentačnými skúsenosťami

Slovan pokračuje v zbrojení pred novou sezónou Fortuna ligy. K belasým mieri český futbalový reprezentant Lukáš Droppa, ktorý má skúsenosti z viacerých zahraničných líg. Pôsobil napríklad v ruskom Tomsku. Práve tu si 28-ročného futbalistu všimol reprezentačný tréner Karel Jarolím, ktorý pôsobil aj v Slovane. V drese ruského FC Tomsk patril rodák z Uherského Hradišťa medzi opory, ale klub mal finančné problémy a tak z Ruska odišiel. Naposledy pôsobil v tureckom Bandirmaspore. S profesionálnym futbalom začínal v Sparte. Neskôr hral v Čechách hral vo Vlašime a Baníku Ostrava. Vyskúšal si aj poľskú najvyššiu súťaž, kde obliekal dres Slasku Vroclav. V Rumunsku hral za tím Pandurii Targu Jiu. V českej reprezentácii debutoval v roku 2016 v súboji proti Nemecku. Odvtedy za národný tím odohral štyri stretnutia. Hráva na poste defenzívne stredopoliara.

“S Lukášom sme podpísali jednoročný kontrakt s ročnou opciou. S jeho príchodom sa zvýši konkurencia v stredovej formácii na poste šestky, kde máme iba de Kampsa. Je ambiciózny a má skúsenosti z ťažkých medzinárodných zápasov. O Lukášovi nám dal dobré referencie aj tréner Karel Jarolím, ktorý u nás pôsobil. Vítame ho v Sloavane a veríme, že zabojuje o svoju šancu,” upresnil viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší.

Lukáš už s tímom absoloval tréningy a trénerovi Ivanovi Vukomanovičovi bude k dispozícii už dnes v 1. kole Fortuna ligy v súboji Prešov – Slovan. Stretnutie sa odohrá v Poprade o 19.00 h. “Slovan je pre mňa nová výzva a som rád, že tu môžem byť. Pre tento klub som sa rozhodol, pretože má tie najvyššie ambície a chcel som to mať kvôli rodine konečne bližšie domov. Posledné štyri roky som totiž pôsobil v zahraničí. So Slovanom som rokoval už v zime a o pôsobení v tomto klube som sa vtedy radil aj s reprezentačným trénerom Jarolímom, ktorý s mojim pôsobením v Bratislave nemal žiadny problém. Verím, že aj vďaka mojim výkonom bude hrať Slovan v novej sezóne taký futbal, ktorý pritiahne na tribúny fanúšika. Viem, že to nebude ľahké, ale ako som povedal, Slovan je pre mňa výzva,” dodal Droppa.

zdroj: skslovan.com
foto: gol.cz

Zdielaj