Futbal-FL: MFK Zemplín Michalovce – ŠKF Sereď 2:2 v 9. kole o udržanie

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce a ŠKF Sereď remizovali 2:2 v 9. kole skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige.

MFK Zemplín Michalovce – ŠKF Sereď 2:2 (1:1)
      Góly: 45.+ Vaško, 76. Ošima – 6. Jureškin, 71. Lačný. Rozhodovali: Somoláni – Hancko, Hrmo, ŽK: Vaško – Mečiar.
      zostavy a striedania:
      MFK Zemplín Michalovce: Dráb – Magda, Vaško, Bednár (64. Neofytidis), Vojtko (33. Zuberu) – Soler – Popovits, Žofčák (69. Diarra) , Ošima, Mendez – Trusa
      ŠKF Sereď: Ikuepamitan – Morong, Hučko, Michalík, Mečiar – Diaz (58. Šumský), Machuča – Ivan, Fábry (69. Danko), Jureškin (65. Slaninka) – Lačný

Hostia mali ideálny štart do zápasu, keď Jureškin využil zaváhanie brankára Drába a odkrytou bránkou nepohrdol – 0:1. Rýchly gól osmelil hostí, ktorí boli v prvom polčase strelecky aktívnejší a domácich dlho nepúšťali do streleckých pozícií. Michalovčania však postupne pridali, Ošimova strela v 28. minúte priniesla pohotový zákrok brankára Ikuepamitana. Domácim vyšiel záver prvého polčasu, v ktorom Žofčák odcentroval z rohového kopu a Vaško hlavičkou vyrovnal – 1:1.

Gól “do šatne” povzbudil domácich k väčšej aktivite v druhom polčase. Zuberu v 59. minúte hlavičkoval do pohotového brankára hostí, ktorý si o dve minúty poradil aj s pokusom Žofčáka z priameho kopu. V 70. minúte však gólovo udreli hostia. Zaváhanie Magdu potrestal Lačný, keď pokusom k vzdialenejšej žrdi obstrelil Drába – 1:2. Náskok hostí však trval iba šesť minút a aj Michalovčania odpovedali gólom z väčšej vzdialenosti, keď Ošima namieril pod hornú žŕdku – 2:2. Domáci sa snažili aj o tretí gól, aktivitu vygradovali v nadstavenom čase. Pino Soler zblízka nenamieril presne a gólom sa neskončil ani následný závar v šestnástke hostí.

Zdroj: TASR, foto: ŠKF Sereď/FB