Tatran Prešov: S trénerom Miroslavom Jantekom o letnej príprave

Do prípravy sa prvotne zapojilo 17 jednotlivcov, z toho dvaja na skúške. Dnes je káder o niečo širší, nastalo viacero zmien, dohodli sa nové prípravné zápasy.

Pán tréner, ako hodnotíte úvod letnej prípravy?

Pozitívne. Mužstvo pracuje zodpovedne, hráči majú profesionálny prístup ku každej stránke tréningu. Verím, že v tomto nastolenom trende sa bude pokračovať. Zároveň sa nám vyhýbajú zranenia. Tí, ktorí boli dlhodobo zranení, Martin Luberda alebo Paťo Jacko, normálne trénujú s tímom. Možno u Maťa občas volíme aj nejakú úľavu z tréningu, ale zatiaľ zvláda záťaž k spokojnosti. Jediný kto má problémy je Peter Leško, včera sa objavil náznak problému s meniskom, tak uvidíme v akom stave to bude. Ale ináč je všetko zdravotne v poriadku, čo ma teší. Káder aj tím sa bude postupne rozširovať a budú postupne prichádzať hráči, ktorých si chceme otestovať, takže aj v tomto smere prebieha všetko postupne podľa plánu.

Spomínate káder, na skúšku prišli už od úvodného tréningu dvaja noví hráči, ako ich vnímate?

Prvým je Roland Černák, hrotový útočník, naposledy hráč Dunajskej Stredy, kde strávil tri roky. Z môjho uhla pohľadu ide o zaujímavého hráča a uvidíme ako budú prebiehať rokovania. Verím, že sa to dotiahne k úspešnému koncu, aby mohol pribudnúť do kádra.

Druhý je Adrián Leško z Michaloviec, ktorého poznáme. Uvidíme v akej forme sa ukáže v príprave a v zápasoch.

A čo ďalšie posily?

V tomto týždni prišli ďalší hráči. Je tu nám známy Tomáš Sedlák, ktorý naposledy hral v Michalovciach. O neho sme mali záujem už v zime, vtedy sa rozhodol inak, teraz je zatiaľ tu v tréningu. Takisto sa posúdi podľa výkonov v príprave.

Pribudol Goran Obradovič, srbský stopér, ktorý má potenciál na to, aby u nás mohol naďalej fungovať. Všetko je to potom už len otázka administratívy, dohodnutia sa s hráčmi a následnej réžie angažovania hráča do tímu. Je tu aj Miljutin, ktorý pribudol do tréningu. S hráčmi trénuje Vilo Macko, ten skončil pôsobenie v exotickom Bangladéši. Dnes by sa mali taktiež zapojiť aj Martin Baran a Jozef Dolný, dobre známi prešovskému publiku. Tí boli naposledy v Poľsku, ale tam sa s nimi pravdepodobne nepočíta. Mám dojem, že kluby, v ktorých pôsobili, nedokázali naplniť predsezónne ambície a volia cestu obmeny kádrov. Ja ich v tréningu rád privítam. Uvidíme, skutočne, všetko je to len o komunikácií či dohode s hráčmi. Kto preukáže svojou výkonnosťou a motiváciou pre klub maximum, dostane šancu. Samozrejme budeme čakať aj na avizovaných afrických hráčov z Nigérie a Kamerunu. Zároveň sledujeme aj trh hráčov, ktokoľvek zaujímavý bude dostupný, toho budeme sledovať a snažiť sa poskladať ten tím tak, aby sme boli oveľa silnejší ako v minulej sezóne… To je celá podstata. Ako som po sezóne hovoril do rôznych médií, je tu zdravé jadro, ktoré potrebujeme oblepiť kvalitou na problémových postoch. Tento proces bude prebiehať možno do prvého týždňa/polovice júla, kedy nás čakajú prípravné zápasy, ťažké zápasy, ktorý nám dajú tú pravú spätnú odozvu.

Odchody

Po príchode hráčov musí niekto aj logicky odísť. S kým do ďalšej sezóny fanúšikovia nemôžu rátať?

Jakub Rolinc, Lukáš Kubus a Dávid Leško odišli. S prvými dvomi sme sa rozlúčili už skôr, Dávid Leško odchádza do Podbrezovej. Na Horehroní oňho prejavili záujem, Dávid akceptoval ponuku i podmienky, ktoré mu „železiari“ navrhli. Rozlúčili sme sa v dobrom, prajem mu len to najlepšie. Teším sa, že ostáva v najvyššej súťaži a neuprednostnil ponuky z nižších líg.

Zdroj: SITA, TASR, www.1fctatran.sk

Zdielaj
DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur