Tlačovka: Trnava sa teší na odvetu a chce odčiniť zbabraný prvý zápas

Už zajtra nastúpi na odvetný zápas 1. predkola Spartak Trnava proti maltskému tímu FC Mosta. Z prvého zápasu si priviezol nelichotivý výsledok 2:3 a na dnešnej tlačovej konferencii vysvetľoval tréner Michal Gašparík ako sa jeho zverenci pripravovali napraviť tento neúspech. 

„Priznávame si to, že je to hanba dostať tam tri góly, preto sa tešíme na odvetu. Veríme, že dopadne dobre a budeme úspešní. Som rád, že už sa blíži ten odvetný zápas, aby sme odčinili minulotýždňový výsledok. Sme v polčase a máme odvetu pred sebou, aby sme to zlomili a postúpili.“

Tréner priznal, že pred odvetným duelom budú zmeny v zostave. Jedna z nich je vynútená. „Vypadol Koštrna, ktorý zajtra podstúpi operáciu kolena. Je to veľký zásah, kľúčový hráč aj v lige a toto nás veľmi mrzí.“ Koštrna má poškodený patelárny väz v kolene a zrejme by bolo otázkou času, keby by sa odtrhol a hráč by vypadol na dlhšie obdobie. Poškodenie sa na začiatku prípravy stupňovalo a po konzultácii s odborníkmi sa Koštrna rozhodol pre operačný zákrok, ktorý podstúpi na súkromnej klinike v Malackách. Pripravený by mal byť o tri mesiace. Okrem neho vymení Gašparík ešte dvoch hráčov oproti minulému zápasu. 

„Nahradíme jedného zo stopérov, Kóša pôjde namiesto Anthonyho od prvej minúty a Roman Procházka nastúpi v základnej zostave namiesto Jakuba Griča. Skúšame stopérsku dvojicu, ktorá je o niečo konštruktívnejšia, predpokladáme, že budeme hrať do plných a chceme skvalitniť rozohrávku. V takomto dôležitom zápase sa chcem ako tréner spoľahnúť na najskúsenejších, preto pôjde Roman, lebo má najviac skúseností s takýmito zápasmi a verím, že nám pomôže. Prvý zápas bola neznáma, teraz máme súpera dokonale zanalyzovaného a dôležité bude, aby sme boli na sto percent koncentrovaní a nestalo sa nám to, čo pred týždňom. Musíme byť aj trpezliví, lebo ten gól nemusí prísť hneď, ale verím, že keď príde, tak ten dvojzápas zlomíme,“ozrejmil GašparíkOdhodlanie neskrýval ani Roman Procházka, ktorý nastúpil na Malte až do druhého polčasu, ale ani on neprivodil zvrat v zle sa vyvíjajúcom zápase. 

„Vieme, že ten prvý zápas nám vôbec nevyšiel. Poučili sme sa, zodpovedne sme sa pripravovali, nálada je dobrá a verím, že postúpime. Očakávame podobný zápas, ako bol druhý polčas na Malte. Stiahnu sa a my budeme hrať do plných. V šatni sme si to rozobrali a verím, že to dokážeme na ihrisku našu kvalitu.“Stretnutie sa začína zajtra od 20:45 a na zápase môže byť prítomných 1000 divákov. Posledné lístky na zápas budú v predaji zajtra od 18:30 do 19:30 v pokladni štadióna na Športovej ulici.


zdroj: fcspartaktrnava.com, foto: fcspartaktrnava.com

Zdielaj