V Ružomberku pracujú na posilách: Ak to vyjde, budeme silnejší než vlani

Ostatný štvrtok odohrali futbalisti MFK Ružomberok posledný prípravný zápas s Třincom pred ostrým štartom sezóny. Zvíťazili v ňom 1:0 gólom striedajúceho Gereca. O týždeň na to ich čaká v prvom stretnutí prvého predkola Európskej ligy ťažký oriešok – predstavia sa na ihrisku srbskej Vojvodiny Novi Sad.

„Myslím si, že všetci sa veľmi tešíme, že po jedenástich rokoch sa Ružomberok predstaví v pohárovej Európe. Trochu nás mrzí, že príprava bola veľmi krátka. Čaká nás ťažký súper, ale chceme dobre obstáť už v prvom zápase, aby sme si pripravili dobrú pozíciu do odvety,“ povedal bezprostredne po generálke športový a marketingový riaditeľ Liptákov Dušan Tittel: „Mrzí ma, že súpiska na Európsku ligu musela byť uzavretá 19. júna, čo je extrémne zlý termín. Novým hráčom končia staré zmluvy až 30. júna. Takže nemôžu hrať tí, ktorí odišli a ani všetci tí, čo prišli. Pravidlá nám dovoľujú dopísať ešte jedného nového hráča. V tomto budeme trošku limitovaní, Rovnaké podmienky však platia aj pre nášho súpera.“

V Ružomberku hneď po žrebe začali o súperovi zisťovať čo najpodrobnejšie informácie, Aké sú šance tretieho tímu Fortuna ligy na postup do druhého predkola? „Ak by som to mal percentuálne porovnať, myslím si, že šance sú 51 percent ku 49 v prospech nášho súpera. Myslím si však, že keby sme mali k dispozícii všetkých, ktorí sú už našimi hráčmi, ale bohužiaľ nie sú na súpiske, prešli by sme cez nich. Teraz sa aj v oklieštenej zostave budeme snažiť uhrať také výsledky, aby sa nám podarilo postúpiť,“ pokračoval Tittel.

Čo to o Vojvodine vie už aj tréner Norbert Hrnčár: „Súpera pozorne sledujeme. V momente, ako nám ho vyžrebovali, okamžite sme začali riešiť mapovanie a analýzu ich hry. Verím, že sa dobre pripravíme na náročný zápas. Je to mužstvo zložené z kvalitných jednotlivcov, z ktorých každý vie hrať futbal s dobrým ovládaním lopty. Sú tiež veľmi dobre stavaní po fyzickej stránke. Síce veľa gólov nestrieľajú, veľa ich však ani nedostávajú. Sú dobre organizovaní, kompaktní a nepríjemní pri štandardných situáciách.“

O zmenách v mužstve

Duel proti Třincu sledoval z tribúny aj Nermin Haskič. „Podpísal s nami dvojročnú zmluvu. Tešíme sa, že práve on bude tým hráčom, ktorí nahradí Marešove góly a verím, že bude veľkým prínosom pre naše mužstvo,“ hlásil novinárom Tittel.

Haskič je po Kochanovi a Kuncovi v poradí treťou posilou Ružomberka pred novou sezónou. Viac hráčov však mužstvo zatiaľ opustilo. Zo základu postupne odišli Mareš, Nagy aj Faško, z náhradníkov Gerát a Lovás. Vyzerá to tak, že nasledovať ich bude aj Tomáš Ďubek, ktorý odchod potvrdil v rozhovore pre náš portál. „Pre krátkosť času to nie je jednoduché. Nie je optimálne, že traja hráči zo základu sú už preč. A nie všetci, o ktorých máme záujem a sú rozpracovaní, sú s nami. Budeme si musieť vystačiť s tým, čo máme, nastaviť a pripraviť tím tak, aby dvojzápas zvládol,“ hovorí o aktuálnej situácii Norbert Hrnčár.

Tradične diplomaticky to zhrnul Dušan Tittel: „K futbalu patrí, že v mužstve sa medzi sezónami menia hráči. Niektorým končili zmluvy, ďalší chcú zmeniť pôsobisko preto, že pravidelne nehrávali. Presne to isté sme zažili aj minulý rok a napokon sme to dokázali dotiahnuť na tretiu priečku. Som rád, že sa nám zatiaľ podarilo priviesť troch nových hráčov. Pevne verím, že svojou kvalitou sa minimálne vyrovnajú tým, ktorí odišli. Dúfame, že budeme mať opäť kvalitné mužstvo.“

Káder Ružomberka tak zďaleka nie je kompletný. Podľa našich informácií by si mal dres Liptákov obliekať aj albánsky obranca Kristi Qose, ktorý v uplynulom ročníku hosťoval v Michalovciach z PAOK-u Solún. Okrem neho hľadajú pod Čebraťom vhodnú brankársku dvojku ku Matúšovi Macíkovi. „Som spokojný s tvorbou mužstva, pri ktorej mám svoje slovo. Verím, že keď sa dotiahnu hráči, ktorí sú v pláne a s ktorými rokujeme, mužstvo bude ešte silnejšie ako v uplynulej sezóne,“ uzatvára tréner Norbert Hrnčár.

zdroj: profutbal.sk
zdroj foto: Lukáš Maťokár

Zdielaj
DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur