V Šamoríne to myslia s postupom vážne, prišli ďalšie tri posily

Ešte pred začiatkom súťažnej sezóny sa ŠTK Šamorín podarilo skompletizovať príchod troch nových posíl. Brankár Dalibor Rožník, stredný obranca Marián Štrbák a stredný útočník Roman Sabler by mali zvýšiť kvalitu šamorínskeho tímu. Prví dvaja menovaní boli v predošlej sezóne jednými z hlavných opôr Komárna, ktoré si vybojovalo postup do druhej najvyššej súťaže. Ešte len 21-ročný útočník Roman Sabler prichádza na hosťovanie z DAC Dunajská Streda a na svojom konte má už takmer 60 prvoligových vystúpení v dresoch DAC-u, Podbrezovej či Spartaku Myjava.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť sa so všetkými tromi ešte pred štartom súťaže. Do brány sme potrebovali skúseného brankára, ktorý sa dokáže pobiť o post jednotky spolu s Jurajom Hajdúchom a Dalibor ukázal, že na to kvality má. Aj post stredného obrancu sme potrebovali doplniť o kvalitného futbalistu, ktorým Majo Štrbák je. Od Romana Sablera očakávame veľkú pomoc v útoku, ale nielen v podobe gólov, ale aj tým, že je to hráč, ktorý vie podržať loptu, presadiť sa fyzicky, čím dodá našej hre ďalší rozmer,“ komentoval príchody nových hráčov športový riaditeľ ŠTK, Marco Manso.

Tím ŠTK, posilnený o nových hráčov, čaká ligová premiéra už tento víkend. Oproti pôvodnému termínu nastala zmena, keď súper požiadal o presunutie duelu na nedeľu. O 17:00 tak Pomlé uvidí vstup Šamorínčanov do novej, vzrušujúcej sezóny.

Súčastný káder ŠTK Šamorín:

Brankári: Hajdúch, Rožník, Veber

Obrancovia: Draško Matej Marić-Bjekić, Breno Santos, Csaba Horváth, Vladimír Pončák, Marián Štrbák, Dávid Ozogány, Vladimír Fujak

Stredopoliari: Igor Juliao, Csaba Králik, Nascimento, Fernando Neto, Gabriel Silveira

Krídelníci: Juraj Pančík, Šimon Šmehyl, Ľubomír Mezovský, Leonel Auban

Útočníci: Roman Sabler, Matheus Pato, Schutz

autor: stksamorin.sk
foto: stksamorin.sk

Zdielaj