Viazanko: Pohárovej túžbe podriadime náš výkon

Na úvod ešte krátky návrat k nešťastnej prehre s 0:1 Ružomberkom. Často sa hovorí, že nie je dôležitý výsledok, ak je spokojnosť s predvedenou hrou, ale teraz by ste asi dali všetko za tri body…
Áno, tento zápas bol vyslovene o tom, aby sme zvíťazili a zabezpečili si tak pohárovú miestenku. Dobrá hra nám tento raz bola na nič, ale ono to tak býva, že s dobrou hrou prichádzajú aj výsledky. My sme mali body na dosah a vôbec sme neboli pod nejakým stresom alebo tlakom. Jednoducho to nevyšlo.

Bolel víkendový neúspech dlho?
Ešte stále bolí, nedá sa tak ľahko zabudnúť. Gól sme nedali napriek tomu, že sme mali dostatok dobrých príležitostí. Sme sklamaní.

Blíži sa posledný zápas sezóny, ktorá je historicky najúspešnejšia pre váš klub, ale vy chcete ešte pohárovú čerešničku na torte. Poznáte už všetky možné počty, ktoré vám zabezpečia štvrté miesto?

Poznáme počty a vieme, aká je naša situácia. Bojujeme na diaľku najmä s Trenčínom, ktorý hrá proti poslednému Prešovu, kým my na pôde lídra tabuľky. Stále je to však v našich rukách a veríme, že možné je všetko.V Žiline sa nevyhráva, veď majster doma okrem jednej remízy vždy získal tri body. Tušíte, ako to zlomiť a v poslednom kole pripraviť Žilinu o domácu neporaziteľnosť?
Taktiku ušijeme, to je jasné. Nemôžeme čakať na to, či nás Žilina zatlačí. Domáci určite nič nevypustia, oslavy titulu si chcú vychutnať po víťazstve. My túžime hrať v Európskej lige a tomu musí zodpovedať aj náš výkon.V zápase s Ružomberkom na lavičke platilo výsledkové embargo z iných štadiónov. Nebolo by v poslednom kole lepšie vedieť, či teoreticky nestačí aj remízový výsledok?
Ťažko povedať. Mnoho zápasov sa rozhoduje až v samom závere. Po hodine hry môže byť pre nás výsledok z iného štadiónu priaznivý a desať minút pred koncom už nie. Nedá sa na to spoliehať.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: MŠK Žilina

Zdielaj
DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur