ViOn skladá silný tím, obrane bude šéfovať uzdravený Dobrotka

Po Nikoličovi, Venturovi, Záhumenskom či Cleberovi prichádza do Zlatých Moraviec ďalšie známe meno z našich ligových trávnikov. Mužstvu sa upísal tridsaťdvaročný skúsený obranca Martin Dobrotka. Bývalý dlhoročný hráč bratislavského Slovana by mal v tíme ViOn-u utvoriť stopérsku dvojicu s Milošom Nikoličom. Potreba nového obrancu vyplynula z ťažkého zranenia Michala Pintéra, ktorý si roztrhol predný krížny väz. O jeho príchode informoval v pondelkovom vydaní denník Šport. Dobrotka na jeseň zo zdravotných dôvodov rozviazal zmluvu s Baníkom Ostrava, na jar pôsobil v českom druholigovom klube Baník Sokolov. „Chcel som sa otestovať. Predovšetkým z tohto dôvodu som podpísal zmluvu iba na štyri mesiace, hoci mi v Sokolove ponúkali dlhší kontrakt. V jarných zápasoch sa žiadne zdravotné problémy nevyskytli,“ zvestoval dobré správy 32-ročný obranca.

V ostatných dňoch absolvoval neúspešnú skúšku v MFK Karviná. Vtedy sa mu ozval aj tréner Zlatých Moraviec Juraj Jarábek, ktorý ho svojho času s Ivanom Huckom trénoval v reprezentácii do 19 rokov. Obaja našli veľmi rýchlo spoločnú reč a minulú sobotu absolvoval proti Zbrojovke Brno aj premiéru. „Ešte som si chcel zahrať v najvyššej slovenskej súťaži. Verím, že s ViOn-om sa budeme pohybovať v pokojnom strede tabuľky,“ cituje denník Šport slovenského obrancu. Rodák z Bratislavy pôsobil okrem už spomínaných klubov aj v Českých Budějoviciach, Rimavskej Sobote, Slavii Praha a Skalici. V reprezentácii absolvoval jediný duel proti Cypru.

V hre je aj príchod mladého obrancu Denisa Horníka. V Trnave s ním nerátajú, a tak ho tréner Jarábek oslovil. „Je to univerzál do obrany a je voľný hráč. Jeho príchod je otvorený, uvidíme,“ vysvetlil hlavný kouč. V Brne obliekol červeno-modrý dres Jurij Medvedev, 20-ročný Čech s kazašskými koreňmi. Tento kmeňový hráč Plzne naposledy hosťoval v Sokolove, ale pri Žitave sa neujal.Miroslav Pastva odišiel na skúšku do druhej poľskej ligy. Aj preto sa s kádrom FC ViOn pripravuje Bosniak Čiro Kedrič, ktorému sedí post defenzívneho záložníka. Jeho skúška ešte pokračuje. „Na spadnutie bola dohoda s Casadom, ale na tréningu utrpel zranenie. Vyšetrenie magnetickou rezonanciou potvrdilo, že si roztrhol predný krížny väz. Po Pintérovi nám vypadol ďalší hráč, verím, že sme si smolu už vyčerpali,“ hovorí Jarábek. V Zlatých Moravciach už nie je ani Michal Grohoľ z Bardejova, kluby sa totiž nedohodli na podmienkach transferu. Naopak, s mladým Čechom Lukášom Jenčurom vionisti rátajú. „Prišiel z Príbrami, je to 19-ročný šikovný ľavák. Rátame s ním do Vrábeľ, aby sa zoznámil so seniorským futbalom,“ vysvetľuje Jarábek. Jeho mužstvo dosiahlo dva cenné výsledky na Morave. „Dávame to dohromady, mužstvo sa skladá a vyzerá to fajn. Dôležité bude, aby nás obchádzali zranenia. Určite nevylučujeme ešte ďalšie posily, prestupový kolotoč sa len rozbieha,“ zakončil šéf realizačného tímu FC ViOn.

zdroj: profutbal.sk, nasanitra.sme.sk
zdroj foto: TASR

Zdielaj