Do Žiliny prichádza mladý talent z Arménska

Vedenie futbalového klubu MŠK Žilina sa dohodlo na spolupráci s 18-ročným arménskym stredopoliarom Vahanom Bichakhchyanom. Mladý reprezentant Arménska, ktorý si už obliekol aj reprezentačný dres výberu do 21 rokov, podpísal so šošonmi zmluvu na päť rokov. Pod Dubeň prichádza 172-centimertov vysoký ľavák z arménskeho tímu Shirak Gyumri, s ktorým absolvoval aj predkolo Európskej ligy. Hoci sa mu podarilo skórovať do siete slovinskej Gorice, už v prvom predkole vypadol s tímom po výsledkoch 0:2 a 2:2 v odvete.

“Už predtým ako som prišiel do Žiliny, som vedel, že šošoni majú silný tím. Teraz sa to len potvrdzuje, videl som tréning a už sa teším na vzájomnú spoluprácu s trénermi,” prezradil po podpísaní kontraktu technický hráč, ktorý tento mesiac dovŕšil dospelosť. “Páči sa mi rodinná atmosféra v klube, neviem sa dočkať zápasov. Futbalový jazyk Žiliny je známy aj v Arménsku – je rýchly, takticky prepracovaný a útočný. To mi imponuje a zároveň pri takomto štýle dokážem napredovať.”

Vahan má naše mužstvo naštudované. “Samozrejme, je to pre mňa posun vpred. Poznám a videl som bývalých hráčov, ktorí sú v top ligách sveta. Sledoval som aj krásny duel proti Athleticu Bilbao a rovnako posledný zápas proti Kodani. Škoda, že víťazstvo neznamenalo postup, no je tu mladé mužstvo s veľkým potenciálom,” dodal na záver s úsmevom mladý Armén.

autor: mskzilina.sk
foto: mskzilina.sk

Zdielaj