Zostrih zápasu: DAC Dunajská Streda – MŠK Žilina (4:2) a ohlasy trénerov

Zostava MŠK: Holec – Chvátal (54. Otubanjo), Kaša, Hancko (46. Vavro), Mazáň – Káčer, Diaz, Škvarka (C) – Špalek, Mráz, Jankauskas (62. Polievka)

Zostava Dunajská Streda: Macej – Davis, Huk, Šatka, Živković – Ljubicić (C) – K. Vida, Pambou, Kalmár (69. Kontár), Čmelík (62. Koštrna) – Pačinda (83. Divković)

Góly: 15. Pačinda, 48. Kalmár, 64. Ljubičić, 90.+ Živković – 67. Otubanjo, 78. Mráz
ŽK: 18. Čmelík, 70. Kontár – 34. Hancko
rozhodoval Kružliak
7 139 divákov

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že výkon v prvom polčase bol z našej strany najlepší v tejto sezóne. Šesťdesiat minút sme hrali veľmi dobre. Zaslúžili sme si trojgólové vedenie, dokonca mohlo byť aj vyššie. Mali sme totiž aj ďalšie šance na skórovanie. Lenže aj Žilina ukázala silu a aj to, ako vie hrať futbal. Potom sme museli vystriedať Kalmára. Vtedy sme sa stiahli asi o pätnásť metrov. Súperov kolega v tej chvíli spravil veľmi dobrý ťah, keď nasadil Polievku, ktorý nám narobil veľa problémov. Zaslúžili sme si vyhrať a som šťastný z dnešného triumfu. V posledných tridsiatich minútach sme však viackrát tŕpli a z toho sa určite musíme poučiť. Kalmára som nestriedal z taktických dôvodov. Nakoľko s nami trénuje iba týždeň, bál som sa, aby ho nepostihlo svalové zranenie.“

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina: “Dnes sme od vstupu do zápasu boli pomalí, nepresní v prihrávkach, čo dovoľovalo súperovi dostupovať nás a následne z toho ťažil. Zlomový moment si myslím, že bola šanca Michala Škvarku za stavu 1:0 pre domácich, vtedy sme sa mohli chytiť. Po zmene strán sme napriek výmene neboli kompaktnejší, istejší na lopte. Súper zaslúžene vyhral, keď si vypracoval trojgólový náskok, chalanom slúži ku cti, že to nezabalili a bojovali až do konca. Až po hodine hry zo seba všetko zhodili, začali hrať rýchlejšie, presnejšie. Zrazu sme v zápase siahali na body. V tom bol duel krásny, že sa to prelievalo zo strany na stranu, no súper to napokon uzavrel. Niektorí hráči si dnes nezastali miesto, no nebolo to o jednotlivcoch, ale o celistvosti mužstva. K tomu nám chýbali v prvej hodine stretnutia aj naše typické atribúty ako tímovosť a odhodlanie. Spôsob, akým sme dnes utrpeli prehru, nebol adekvátny.”

zdroj: mskzilina.sk, fcdac.sk, foto: fcdac.sk