Zostrih zápasu: MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a hlasy trénerov

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)

Góly: 18. Koscelník, 61. Žofčák
Rozhodovali: Pavlík – Pozor, Jankovič
ŽK: Šimčák, Bednár – Chren
ČK: 59. Chren (ViOn) za 2.ŽK
2083 divákov.

Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, Carrilo, Božok – Grič, Žofčák – Koscelník, Matič (39. Bednár), Šimčák (90. M. Kolesár) – Bragin (83. Turik)

Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč – Karlík, Horník, Nikolič, Chren – Záhumenský, Bariš, Matheus, Orávik (20. Everton), Gešnábel (64. Ujlaky)- Urgela (86. Bagio)

Prvých 15 minút patrilo hosťom, ale potom sa začali osmeľovať aj Michalovčania. Tí udreli v 18. minúte, keď po centri Šimčáka skóroval hlavou Koscelník. Vzápätí mohol z rýchlej kontry zvýšiť Žofčák a následne sa neujala ani Šimčákova koncovka. V 33. minúte Šimčákov center našiel Sviarčinského, ale ten netrafil priestor brány. Keď sa neujala ani Gešnábelova strela, polčas sa skončil tesným michalovským vedením. Druhý polčas začali hostia opäť trochu lepšie, ale v 50. minúte mohli inkasovať. Šimčákov center však Koscelník minul. Na druhej strane sa zaskvel Kira pri strele Matheusa. Dôležitý moment sa udial krátko pred uplynutím hodiny hry, keď druhú žltú kartu videl hosťujúci kapitán Chren. Hneď z nasledujúceho priameho kopu pridal poisťovací gól Žofčák. Oslabení hostia sa nevzdávali a v 68. minúte mohli Urgelom znnížiť, opäť sa však vyznamenal Kira. Michalovčania mohli pridať ešte tretí gól, ale Koscelník z rýchlej kontry mieril iba do brankára Kováča.

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: “Po tých úvodných desiatich minútach sme sa chopili iniciatívy my a som rád, že sme našu prevahu v prvom polčase pretavili do úvodného gólu. V kľúčových momentoch nás podržal brankár Kira.”

Juraj Jarábek, tréner Z. Moraviec: “Chcem sa poďakovať najskôr Michalovčanom za korektné prostredie. Zápas sme začali dobre, no zlomil nás inkasovaný gól počas ošetrovania Orávika. V druhom polčase sme sa trochu nadýchli k vyrovnaniu, ale zastavila nás červená karta Chrena. Súpera podržal brankár Kira. Je mi trošku ľúto, že z vonku opäť odchádzame bez bodu. Chlapcov však musím pochváliť, pretože bojovali aj za nepriaznivého stavu a o jedného menej.”

zdroj: TASR, foto: MFK Zemplín Michalovce/fb

Zdielaj
DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur