Zostrih zápasu Michalovce – Senica a ohlasy trénerov

MFK Zemplín Michalovce – FK Senica 2:1 (1:0)
Góly: 25. a 76. Sulley – 60. Podhorin
Rozhodovali: Prešinský – Ádám, Borsányi
ŽK: Sviarčinskij, – Sarpei, Vaščák
1968 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Božok – Žofčák – Koscelník (89. Bednár), Turík (65. Danko), Grič, Regáli (68. Šimčák) – Sulley

FK Senica: Plach – Medvedev, Jarabica, Ranko, Podhorin – Sarpei, Krč (80. Richtárech) – Kováč (80. Rigo), Vaščák, Duga – F. Ďuriš (80. Šefčík)

Michalovčania už od úvodu začali prebíjať senický betón, ale v prvých minútach sa im to príliš nedarilo. Skúšali to hlavne strelami z diaľky, Koscelník však trafil iba brankára Placha a Gričovmu pokusu chýbali centimetre. V 22. minúte domáci podnikli rýchlu kontru po pravej strane, Sulley našiel ideálne Turíka, ale ten v dobrej pozícii prekopol súperovu bránu. Tlak domácich sa stupňoval, o tri minúty neskôr Koscelník pred čiarou zachytil stratenú loptu, poslal ju do päťky a Sulley otvoril skóre. Po inkasovanom góle sa viac osmelili aj hostia, ktorí mohli vyrovnať Filipom Ďurišom, ten však v 36. minúte v čistej šanci prekopol bránu a v 44. minúte netrafil ideálne loptu. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa aktívnym pressingom snažili o vyrovnanie. To sa im podarilo v 60. minúte, keď sa presadil Exmichalovčan Podhorin. Domácich inkasovaný gól trochu pribrzdil, ale v 76. minúte prišiel Dankov center z pravej a gólová hlavička Sulleya. Hostia sa potom síce snažili, no v ofenzíve už nič nevymysleli.

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: “Každý očakával ľahký zápas, ale ten ľahký nebol. Vedeli sme, že nás čaká motivovaný súper po pohárovej prehre, takéto prehry vedia tím nakopnúť. To sa dneska aj potvrdilo. Čo sa týka prvého polčasu, bolo to z našej strany dobré, ale súper v druhom na začiatku prevzal iniciatívu. Neviem, či to bola naša obava o výsledok, alebo čo. Našťastie, dnes sme mali gólového Sulleya, ktorý nám zabezpečil tri body.”

Ladislav Hudec, tréner Senice: “Keď som tento týždeň prišiel k mužstvu, ten pohár bol omyl. Chceli sme niečo urobiť, chceli sme hrať v Michalovciach futbal. Myslím, že sa nám to darilo niekedy viac, niekedy menej. V takýchto dôležitých zápasoch však nemôžeme robiť chyby. My sme ich urobili. Odohrali sme síce dobrý zápas, ale máme z neho nula bodov, čiže nijako sme si nepomohli. Posledné, čo si neodpustím, myslím, že dneska nebol rovnaký meter. Viete od koho…”

zdroj: TASR, foto: Zemlin Michalovce/fb

Zdielaj