Zostrih zápasu MŠK Žilina – FK Senica (7:1) a ohlasy trénerov

MŠK Žilina – FK Senica 7:1 (4:0)

Zostava MŠK: Volešák – Vallo (83. Jánošík), Kaša, Hancko, Mazáň (68. Polievka) – Káčer (79. Gerebenits), Škvarka, Diaz – Špalek, Mráz, Holúbek

Zostava Senica: Plach – Medveděv, Jarabica, Ranko (C), Podhorin – Krč (57. Červeňák), Richtárech – Martišiak, M. Rigo, Otrísal – Ďuriš

Góly: 20. a 74. Mráz, 78. a 84. Škvarka, 29. Káčer, 34. Hancko, 36. vlastný gól – 67. Ďuriš
ŽK: 65. Kaša, 66. Mazáň – 54. Otrísal, 66. Medveděv, 79. Plach, 88. Ďuriš
rozhodoval Ziemba
2 656 divákov

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina: “Dnes bola pre mňa najväčším pozitívom podpora fanúšikov, ktorým takto na diaľku skladám kompliment. Veľmi ma prekvapili svojím postojom, vážim si to. Nesmierne si vážim aj postoj hráčov, tímu. Tým, že dnes bola na trávniku tímová chémia, padali aj góly. Chalani išli veľmi dôrazne za výhrou, boli prajní, a preto im bolo dopriate. Máme pred sebou obrovskú motiváciu dokázať, že napriek nevydarenému štartu sme veľmi silní. Ideme si svojou cestou, svojím systémom dlhodobo. Je účinný a úspešný, no nepopieram však, že ho treba stále inovovať. Verím, že víťazstvo bude pre kabínu tým správnym stimulom, pretože s vášňou a tímovosťou rastie aj naša sila. Jedna lastovička leto nerobí, potrebujeme sa chvíľu potešiť, no hľadieť už na pohárový a následne aj ligový duel.”

Samuel Mráz, útočník a autor dvoch gólov MŠK Žilina: “Veľmi sme potrebovali do kabíny víťazstvo, ktoré dnes prišlo úplne zaslúžene. Určite nám prinesie pohodu do šatne i do hláv, konečne sme si priklonili šťastie na svoju stranu, padlo nám to tam takmer zo všetkého. Mňa lopta pri druhom góle doslova trafila, ešte som dostal aj kŕč. Som však vďačný za každý gól, verím, že nás to nakopne a udržíme si aj naďalej vysokú efektivitu. Každopádne sme sebavedomejší, no nemôžeme poľaviť. Ďakujeme fanúšikom za podporu, boli vynikajúci.”

Ivan Vrabec, tréner Senice: “Ťažko sa my hodnotí tento zápas. Je ťažko hrať prvú ligu s druho – treťoligovými hráčmi. Aktuálny stav hovorí, že je to z našej strany trápenie. Do zápasu sme nastupovali s určitými predsavzatiami, ale tie zostali v šatni. Nechceli sme dať súperovi priestor, ale dali sme mu ho až moc. Na lepší výsledok sme mohli pomýšľať za stavu 0:2. Nevyužili sme náznaky šancí. Od tohto stavu Žilina, ktorá má kvalitnejšiu mužstvo, kontrolovala priebeh zápasu.”

zdroj: mskzilina.sk, foto: mskzilina.sk, video: huste.sk

Zdielaj