Zostrih zápasu Nitra-Žilina + ohlasy trénerov

Včera nám začalo prvé kolo najvyššej futbalovej ligy a my Vám prinášame zostrih z prvých troch stretnutí. Začneme prvým stretnutím medzi úradujúcim majstrom a nováčikom, kde Nitra dokázala nečakane vyhrať nad obhajcom titulu.

FC Nitra – MŠK Žilina 1:0 (1:0)

FC Nitra: Hroššo- Niba, Križan, Kóňa, Balaj (Chari), Valenta, Fábry (51. Kotrík), Chovanec, Šimončič, Ivančík ( 61.Lola), Kuník,

MŠK Žilina: Mandous- Vavro, Diaz, Špalek, Škvarka, Králik, Mazáň, Jankauskas, (40.Mráz)Olaitan, Chvátal (45.Sheidaev), Káčer (63. Polievka)

Rozhodovali: Glova, Benko, Hrčka, Ježík,

Góly: 15. Balaj

ŽK: Šimončič, Kóňa- Škvarka, Vavro

I. Galád, tréner FC NITRA: ,,Dnes sa stretli tri pozitívne komponenty. Futbal sa hrá pre divákov. Ľudia prišli na ligu, na domácich, na Žilinu.  Bol to vynikajúci súper. Chlapci zvládli zápas takticky. Samozrejme sa tešíme, že sa takéto niečo stane, že sa zápas vyhrá a môžeme len veľmi skromne a pomaličky postupovať v tej našej práci.“ 

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: “V poslednom období zažili chlapci dosť negatívnych emócií po diskutabilných situáciách, no nechceme sa na to zameriavať, hoci to sú kľúčové momenty. Nebolo ľahké sa s tým vyrovnať, preto nám podľa mňa chýbal pokoj vo finálnej časti. Mužstvu nie je čo vyčítať za druhý polčas, totálne sme zavreli súpera, ktorý sa bránil nováčikovským elánom, entuziazmom. Dnes to Nitrania dokázali ustáť, no ak takto budeme hrať naďalej, víťazstvá prídu. Samozrejme, musíme skvalitniť finálny center, zrýchliť hru. Niekedy zažívame aj takéto zápasy, že to skáče na bránkovej čiare, trafíte konštrukciu, že výborne zachytá súperov brankár. Je podstatné, aby sme aj naďalej pokračovali v našej práci. Prvé kolá sú špecifické, dnes sme boli navyše netrpezliví. Je to škoda, máme v kolónke prehru, teraz treba okamžite reagovať tak, ako sme zvyknutí – doma naplno za výhrou a zápas zvládnuť nielen výkonnostne, ale aj výsledkovo.”

zdroj: fcnitra.com, mskzilina.sk
foto: fcnitra.com

Zdielaj