Zostrih zápasu Slovan Bratislava – DAC Dunajská Streda (1:1) a ohlasy trénerov

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)

Domáci: Greif – Sekulič, Saláta (11. Rundič), Božikov, Chouchoumis – de Kamps, Savičevič (73. Droppa) – Hološko, Damnjanovič, Čavrič (84. Šefčík) – Mareš

Hostia: Macej – Živkovič, Šatka, Huk, Davis (46. Koštrna) – Ljubičič – Pačinda, Ľupták, Pambou, Vida (55. Kalmár) – Šafranko (74. Čmelík)

Góly: 52. Mareš – 62. Pačinda
Žlté karty: 44. Savičevič, 90. Sekulič – 57. Pambou, 67. Kalmár, 72. Živkovič, 86. Huk
Rozhodovali: Hrčka – Benko, Weiss
Divákov: 3022

Ivan Vukomanovič (tréner Slovana): „Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas so súperom, ktorý bude mať obrovskú motiváciu. My sme však tiež chceli ukázať to, čo nám chýbalo naposledy v Senici, teda bojovnú mentalitu a srdce. Veľmi sme túžili ukázať každému slovanistovi, že chceme vyhrať. Bolo jasné, že v zápase nebude veľa šancí. Preto bolo potrebné, aby sme boli koncentrovaní v každom momente. Išli sme do vedenia, žiaľ, súper ukázal svoju silu v brejkoch a po našej individuálnej chybe vyrovnal. Veľmi ma mrzí, že sa zranil jeden z našich kľúčových hráčov. Kornel je neodmysliteľnou súčasťou našej zostavy. Uvidíme, čo má s kolenom. Nevyzeralo to veľmi dobre, ale verím, že bude čím skôr v poriadku. Museli sme tak už v prvom polčase improvizovať v zostave. Chouchoumis ani Božikov nemajú za sebou dobru fyzickú prípravu, musíme na tom popracovať, rovnako ako na pripravenosti Rabia. Potom budeme každým dňom lepší.

Marco Rossi (tréner Dunajskej Stredy): „Bol to vyrovnaný zápas so spravodlivým výsledkom. Slovan trochu viac tlačil, ale my sme dobre bránili. Po taktickej stránke hráči splnili to, čo sme chceli, aj keď nejaké chyby sme spravili. Hrali sme však s dobrým nasadením. Mali sme aj tri-štyri šance na to, aby sme pridali ďalší gól, no konečná remíza je v poriadku.

zdroj: skslovan.com, foto: skslovan.com, video: huste.sk

Zdielaj