Zostrih zápasu ŠTK Šamorín – ŠK Slovan Bratislava U21

Futbalisti Podbrezovej si po nečakanom zakopnutí v prvom kole II. futbalovej ligy čiastočne napravili chuť. V predohrávke 2. kola čelili ďalšiemu nováčikovi, FC Rohožník, a na jeho pôde vyhrali 2:1. Druhé vystúpenie má za sebou aj Šamorín a rezervný tím Slovana Bratislava.

ŠTK je pritom priebežne stopercentný, navyše ešte neinkasoval gól. Súpera z hlavného mesta rozstrieľal výsledkom 6:0 a “belasí” sú tak priebežne na chvoste šestnásťčlenného poradia, pričom ešte neskórovali.

Na Horehroní sa podstatné veci diali v druhom dejstve. Po bezgólovom polčase sa do 60. minúty presadil Boris Godál s Jozefom Špyrkom a Podbrezová sa tak proti Rohožníku ujala vedenia. Následne mohla svoj náskok zvýšiť na tri góly, no skúsený stopér Godál zahodil pokutový kop. Záhoráci v závere znížili na 1:2, no na viac im neostal čas. Západoslovenský nováčik tak v úvode sezóny potrápil dvoch ašpirantov na popredné priečky, no Skalici aj Podbrezovej podľahol.

Medzi Šamorínom a rezverným tímom Slovana Bratislava to bola jasnejšia záležitosť. Domáci gólmi Pétra Nagya a Brighta Owusua viedli po polčase o dva góly a po hodine hry bol ich náskok už dvojnásobný. To na streleckej listine pribudol Ondrej Vrábel s Lukášom Leginusom. Posledný menovaný v 81. minúte skóroval opäť a gólový príbeh zápasu v samom závere uzavrel Ferenc Bögi.

Šamorínčania sú pred víkendovým programom lídrami druhej ligy, ale očakáva sa, že ich hneď niekoľko súperov minimálne bodovo dotiahne. Banskobystričania sa chystajú na atraktívny duel so Skalicou, pričom oba celky svoje úvodné vystúpenie zvládli. Košice budú plniť úlohu favorita proti Humennému, ktoré na úvod sezóny nečakane obralo o všetky body Podbrezovčanov a na druhý trojbodový zápis si brúsi zuby aj Komárno, ktoré doma nastúpi proti B-tímu Žiliny a Trebišov proti Námestovu. Naopak, o svoje prvé sezónne víťazstvo vo vzájomnom zápase zabojuje Petržalka s Dubnicou a Púchov s Bardejovom.

zdroj: huste.joj.sk, foto: stksamorin/FB