Zostrih zápasu Žilina – Prešov (2:3) a ohlasy trénerov

MŠK Žilina – 1. FC Tatran Prešov 2:3 (2:2)
Góly: 7. Polievka, 40. Vavro (pok. kop) – 4. a 16. Černák, 61. Streňo (pok. kop)
ŽK: 62. Káčer – 29. Černák, 39. Streňo, 90.+ Talian
ČK: 43. Černák (po druhej ŽK)
rozhodoval Somoláni, 2 025 divákov

MŠK Žilina: Mandous – Vallo (64. Mráz), Vavro, Kaša, Mazáň (64. Holúbek) – Káčer, Diaz, Škvarka (C) – Polievka (81. Jankauskas), Otubanjo, Špalek

Prešov: Talian – Sedlák, Kačala, Dzúrik, Udeh, Katona, Grešák (36. Micherda), Černák, Streňo, Adekunle (66. Dupkala), Wiezik (74. Keresteš)

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina: “Naši skalní fanúšikovia nás hnali do konca stretnutia, veľmi sme im chceli priniesť víťazné emócie. Žiaľ, šport má niekedy takúto podobu. Hráčom to po takej sezóne, akú zažili, asi niečo signalizuje. Niekde potrebujeme pritlačiť, niekde možno ubrať, aby sme mužstvo vrátili naspäť do hry. V kariére hráča neexistujú iba vydarené, pozitívne stretnutia, kde vám bude všetko šliapať. Toto je prekážka, ktorú vlastným úsilím a nasadením zvalíme a preskočíme. K hernej stránke – za dve kolá sme vyslali asi “päťdesiat” striel na bránu a aj tak ich nevyhráme. Niekedy sa to môže stať, no my to teraz potrebujeme otočiť v náš prospech. Dnes sme dvakrát dorovnali náskok súpera, hrali presilovú hru, asi až príliš verili, že ten gól padne. Penaltový gól nás však vykoľajil, následne nám chýbal pokoj. Priznám sa, že po dvoch kolách je to pre nás neočakávaná situácia. Potrebujeme sa skoncentrovať na najbližší duel a urobiť všetko pre výhru.”

Pavol Mlynár (as. trénera hostí): “Jedna veta to bude vystihovať – poctivý, oduševnený výkon proti nesmierne silnému súperovi. Pre nás to bola výzva, vyšiel nám najmä prvý polčas, v druhom polčase sme museli upraviť taktiku.”

autor: mskzilina.sk
foto: mskzilina.sk

Zdielaj